|
ULTRAFIRE DT18500 8800mAh – Dobíjecí Li‑ion baterie 3,7 V (2200 mAh, bez ochrany)
Li‑ion akumulátor UltraFire DT 18650 je univerzální článek určený pro svítilny, elektronické hračky, drobnou elektroniku a další zařízení vyžadující stabilní napětí 3,7 V. Výrobce uvádí kapacitu 8800 mAh, avšak reálné měření potvrzuje hodnotu okolo 2200 mAh, což odpovídá konstrukci článku. Díky standardnímu formátu 18650 (18 × 65 mm) je článek kompatibilní s širokou škálou zařízení.
Článek je nechráněný (bez PCB), a je tedy vhodný pro zařízení s vlastním ochranným obvodem. Stabilní provozní napětí, nízké samovybíjení a absence paměťového efektu zajišťují spolehlivý provoz v běžných aplikacích. Hmotnost 44 g odpovídá jednoduché konstrukci článku.
Hlavní výhody:
Typ: 18650 | Napětí: 3,7 V | Kapacita: 2200 mAh
Reálná kapacita 2200 mAh – vhodná pro svítilny, hračky a běžnou elektroniku
Li‑ion technologie – stabilní výkon, nízké samovybíjení, žádný paměťový efekt
Bez ochranné elektroniky (bez PCB) – určeno pro zařízení s vlastním ochranným obvodem
Formát 18650 (18 × 65 mm) – široká kompatibilita s mnoha zařízeními
Nízká hmotnost 44 g – ideální pro přenosná zařízení
Vhodné pro svítilny, elektronické hračky, drobnou elektroniku a další aplikace
Bezpečnostní upozornění:
Tyto články nemají vestavěnou ochranu proti přebití, podvybití či zkratu. Při používání je nutné nabíjet je pouze kvalitní nabíječkou s ukončením nabíjení při 4,2 V, nevybíjet je pod 2,5 V a nepřekračovat proudy uvedené ve specifikaci. Je nezbytné zabránit přehřátí, mechanickému poškození, kontaktu s vodou či kovovými předměty a nepoužívat články s poškozeným obalem nebo promáčknutým pláštěm. Pájení běžnou pájkou není dovoleno z důvodu rizika přehřátí článku.
Pro bezpečný provoz doporučujeme použití BMS / PCB ochranných systémů, které chrání článek před přebíjením, přehříváním, hlubokým vybitím a zkratem.
|